Održana tribina „Imunizacija mladih protiv Kovida 19“

U utorak, 19. oktobra 2021. godine, na Pravnom fakultetu održana je tribina „Imunizacija mladih protiv Kovida 19“ u organizaciji Studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu i Studentskog parlamenta Pravnog fakulteta. Pred punom „peticom“ (u skladu sa epidemiološkim merama), govorili su prvi potpredsednik Vlade i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić, rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr Vladan Đokić, direktor KBC „Dragiša Mišović“, prof. dr Vladimir Đukić, direktor službe za bolničku epidemiologiju UKCS dr Vesna Mioljević i direktor Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata, dr Marija Obradović. Tribinu je otvorio dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, a moderator je bio Uroš Mijatović, student prorektor Univerziteta u Beogradu i predsednik Studentskog parlamenta Pravnog fakulteta. Govornici su se u prvom delu tribine osvrnuli na značaj vakcinacije mladih ljudi, kao i na specifičan način rada Univerziteta od izbijanja pandemije Kovida 19. U drugom delu tribine, učesnici su odgovarili na raznovrsna pristigla pitanja studenata u vezi sa vakcinacijom i najčešćim zabludama u vezi iste.

Organizatori se zahvaljuju govornicima i nadaju se da će u budućnosti biti još sličnih događaja.