Конкурс за писање радова за „ПРАВНИЈАДУ“

Студентски парламент Правног факултета Универзитета у Београду у периоду од 23. до 26. децембра 2021. године на Златибору организује традиционалну конференцију студената права под називом „Правнијада“, на општу тему: „Право у данашњем свету“. Као и прошли пут, конференција је замишљена тако да студенти под менторством наставника и сарадника Правног факултета Универзитета у Београду пишу научне радове и потом их на самој конференцији излажу. Најбољи радови по мишљењу ментора биће објављени у „Зборнику студентских радова Правног факултета Универзитета у Београду“. С тим у вези, задовољство нам је да Вас обавестимо да је расписан конкурс за пријаву за писање радова за овогодишњу „Правнијаду“. Право учешћа имају сви студенти основних и мастер академских студија Правних факултета у Републици Србији. Рок за пријаву на конкурс је закључно са 21. новембром 2021. године. Пријаве за учешће се подносе путем следећег линка: https://docs.google.com/…/13OgNWbjdA…/edit

Рад на конференцији је организован по следећим секцијама:

1. Кривичноправна секција, уредник секције: проф. др Милан Шкулић; општа тема секције: „Кривичноправна реакција на корупцију“

2. Уставноправна секција, уредник секције: проф. др Владан Петров; општа тема секције: „Промене устава“

3. Међународноправна секција I, уредник секције: проф. др Бојан Милисављевић; општа тема секције: „Савремени изазови међународног права“

4. Грађанскоправна секција, уредник секције: проф. др Милош Живковић; општа тема секције: „Модерни изазови грађанског права“

5. Међународноправна секција II, уредник секције: проф. др Александар Гајић; општа тема секције: „Међународно кривично правосуђе на прекретници“

6. Правноисторијска секција, уредник секције: проф. др Владимир Вулетић; општа тема секције: „Контроверзе у римском приватном праву“

7. Породичноправна секција, уредник секције: проф. др Урош Новаковић; општа тема секције: „Реформа породичног законодавства“

8. Привредноправна секција, уредник секције: асс. др Маша Мишковић; општа тема секције: „Привреда. Индустрија знања. Дигитализација“