Konkurs za pisanje radova za „PRAVNIJADU“

Studentski parlament Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u periodu od 23. do 26. decembra 2021. godine na Zlatiboru organizuje tradicionalnu konferenciju studenata prava pod nazivom „Pravnijada“, na opštu temu: „Pravo u današnjem svetu“. Kao i prošli put, konferencija je zamišljena tako da studenti pod mentorstvom nastavnika i saradnika Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu pišu naučne radove i potom ih na samoj konferenciji izlažu. Najbolji radovi po mišljenju mentora biće objavljeni u „Zborniku studentskih radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu“. S tim u vezi, zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da je raspisan konkurs za prijavu za pisanje radova za ovogodišnju „Pravnijadu“. Pravo učešća imaju svi studenti osnovnih i master akademskih studija Pravnih fakulteta u Republici Srbiji. Rok za prijavu na konkurs je zaključno sa 21. novembrom 2021. godine. Prijave za učešće se podnose putem sledećeg linka: https://docs.google.com/…/13OgNWbjdA…/edit

Rad na konferenciji je organizovan po sledećim sekcijama:

1. Krivičnopravna sekcija, urednik sekcije: prof. dr Milan Škulić; opšta tema sekcije: „Krivičnopravna reakcija na korupciju“

2. Ustavnopravna sekcija, urednik sekcije: prof. dr Vladan Petrov; opšta tema sekcije: „Promene ustava“

3. Međunarodnopravna sekcija I, urednik sekcije: prof. dr Bojan Milisavljević; opšta tema sekcije: „Savremeni izazovi međunarodnog prava“

4. Građanskopravna sekcija, urednik sekcije: prof. dr Miloš Živković; opšta tema sekcije: „Moderni izazovi građanskog prava“

5. Međunarodnopravna sekcija II, urednik sekcije: prof. dr Aleksandar Gajić; opšta tema sekcije: „Međunarodno krivično pravosuđe na prekretnici“

6. Pravnoistorijska sekcija, urednik sekcije: prof. dr Vladimir Vuletić; opšta tema sekcije: „Kontroverze u rimskom privatnom pravu“

7. Porodičnopravna sekcija, urednik sekcije: prof. dr Uroš Novaković; opšta tema sekcije: „Reforma porodičnog zakonodavstva“

8. Privrednopravna sekcija, urednik sekcije: ass. dr Maša Mišković; opšta tema sekcije: „Privreda. Industrija znanja. Digitalizacija“