Tribina na temu „Aktuelne promene Ustava u Republici Srbiji“ – Onlajn, 12.1.2022. sa početkom u 14č

Studentski parlament Pravnog fakulteta u saradnji sa Pravnim fakultetom organizuje tribinu na temu „Aktuelne promene Ustava u Republici Srbiji“. Shodno predstojećem referendumu za promenu Ustava i važnosti ovog pitanja za pravni sistem države, kao i značaju ove teme za sve građane odlučili smo da se tribina na ovu temu održi na Pravnom fakultetu.

Govornici na tribini biće:

Prof.dr Vladan Petrov-redovni profesor Pravnog fakulteta, sudija Ustavnog suda, član Venecijanske komisije i Rukovodilac radne grupe za izradu Akta o promeni Ustava

Prof.dr Tamaš Korhec-redovni profesor Fakulteta za pravne i poslovne studije „dr Lazar Vrkatić“ i sudija Ustavnog suda.

Prof. dr Bojan Milisavljević-prodekan za nastavu i redovni profesor Pravnog fakulteta i član Radne grupe za izradu Akta o promeni Ustava.

Dragana Boljević-sudija Vrhovnog kasacionog suda, počasni predsednik Društva sudija Srbije i član Radne grupe za izradu Akta o promeni Ustava.

Vladimir Vinš-pomoćnik ministra pravde i član Radne grupe za izradu Akta o promeni Ustava -Vladimir Vinš-pomoćnik ministra pravde i član Radne grupe za izradu Akta o promeni Ustava

Meeting link: https://ppma.webex.com/ppma/j.php?MTID=mbac06a6597a1809e3153e36b47cfac26

Meeting number: 2374 125 6901

Password: ustav