Marinka Cetinić (1950-2021)

U Beogradu je 28. decembra 2021. godine preminula dr Marinka Cetinić, vanredni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, u penziji. Povodom smrti profesorke Marinke Cetinić, u ponedeljak 21. februara 2022. godine održana je komemorativna sednica Nastavno-naučnog veća Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu kojoj su prisustvovali i članovi njene porodice. Sednicu je otvorio dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu prof. dr Zoran Mirković, a o liku i delu počivše prof. dr Marinke Cetinić govorila je prof. dr Nataša Delić koja je bila njena koleginica i dobra prijateljica. Marinka Cetinić je rođena u Zagrebu 18. decembra 1950. godine. Osnovnu i srednju školu završila je u Beogradu. Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu upisala je 1969. godine i diplomirala 1972. godine. Magistarske studije na Pravnom fakultetu započela je školske 1974/75. godine, a 1976. godine je na Pravnom fakultetu izabrana u zvanje asistenta pripravnika na predmetu Krivično pravo. Marinka Cetinić je 1980. godine odbranila magistarski rad pod nazivom „Zastarelost u krivičnom pravu Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije“. U zvanje asistenta izabrana je 1982. godine. Doktorsku disertaciju pod nazivom „Krivična dela propuštanja“ odbranila je 1990. godine. Nakon toga je bila u zvanju asistenta sa doktoratom. U zvanje docenta izabrana je 1993. godine, a reizabrana 1998. godine. U zvanje vanrednog profesora izabrana je 2003. godine, a reizabrana 2008. godine. U zvanju vanrednog profesora je penzionisana 25. decembra 2009. godine. Ceo svoj profesionalni vek Marinka Cetinić je provela na Pravnom fakultetu kao član Katedre za krivične nauke. Osim na predmetu Krivično pravo, bila je nastavnik i na predmetu Pravo privrednih prestupa i prekršaja. Naučno interesovanje prof. dr Marinke Cetinić bilo je usmereno na različita pitanja iz oblasti kaznenog prava, a posebno je bila posvećena i radu sa studentima.

Prof. dr Nataša Delić