Sajam visokoškolskih ustanova u gimnaziji u Mladenovcu

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu je u sredu 2. marta 2022. godine učestvovao na Sajmu visokoškolskih ustanova koji je organizovala gimnazija u Mladenovcu. Asistentkinja MA Valerija Dabetić, članica tima za promociju fakulteta, je zajedno sa Petrom Bradićem, članom organizacije ELSA (The European Law Students’ Association), učenicima ove škole, predstavila uslove studiranja, ponudu studijskih programa i odgovorila na sva pitanja od značaja za njihov dalji profesionalni razvoj. Studenti su pokazali veliko interesovanje za pravne nauke, a posebno im se svidelo što je Pravni fakultet napravio pravu meru duge tradicije i modernosti, te buduće pravnike jednako teorijski i praktično priprema za različite karijerne putanje. Pravni fakultet je rado viđen gost na ovom sajmu, te će i u narednim godinama nastaviti saradnju sa Timom za karijerno vođenje i savetovanje gimnazije u Mladenovcu čiji đaci se često odlučuju da se dalje usavršavaju na našem fakultetu.