Trag fondacija – konkurs za podršku mladim istraživačima

Pokret Polet je trogodišnji program javnog zagovaranja u zajednici koji finansira Evropska Unija, a sprovodi Trag fondacija u partnerstvu sa Centrom za socijalnu politiku i u saradnji sa Koalicijom za razvoj solidarne ekonomije (KoRSE). Program podržava organizacije civilnog društva i mlade istraživače da zajedničkim naporima utiču na promene lokalnih i nacionalnih javnih politika iz oblasti socio-ekonomskog razvoja. U periodu od tri godine, 45 mladih ljudi će imati priliku da dobiju podršku kroz devetomesečni program stažiranja. Svake godine po 15 studenata, diplomaca ili postdiplomaca fakulteta društvenih nauka imaće priliku da analiziraju javne politike koje su u fokusu podržanih organizacija civilnog društva. Multidisciplinarni timovi će, osim istraživanja javnih politika i kreiranja predloga za unapređenje, imati priliku da se povežu sa OCD iz različitih delova Srbije, učestvuju u njihovim javnozagovaračkim aktivnostima, ali i zajedno sa njima prođu obuke koje će im pomoći da teoretska znanja primene u praksi. Rok za prijavu je 20. jul i sve detaljne informacije o programu stažiranja možete pogledati na sledećoj stranici.

S obzirom da ciljnu grupu ovog poziva čine studenti završnih godina studija, diplomci i postdiplomci fakulteta društvenih nauka do 30 godina starosti, kao i činjenici da prednost dajemo kandidatima koji dolaze sa Fakulteta političkih nauka, Pravnog, Ekonomskog i Filozofskog fakulteta, izuzetno bi nam bilo značajno da vest o otvorenom konkursu podelite na sajtu vašeg fakulteta. Samu vest možete preneti sa svim informacijama dostupnim sa sajtu Trag fondacije.