Konkurs za dodelu stipendija za studije u Srbiji i regionu za 2022/2023. godinu

Konkurs za stipendiranje najboljih srpskih studenata iz Srbije sa Kosovom i Metohijom i srpskih studenata iz regiona je u toku i traje do 20. oktobra! Pozivamo sve studente da se prijave, i postanu deo naše zajednice gde povezujemo sjajne srpske studente širom sveta.    Molimo vas da sa svojim poznanicima i prijateljima podelite vest, jer težimo da pomognemo dobrim studentima, koji imaju potrebu za finansijskom podrškom.

Posetite link za prijavu!

Pravo da se prijave na konkurs imaju studenti i studentkinje koji su na budžetu državnih fakulteta i koji nisu u radnom odnosu.

Uslov za prijavu je i da su na završnim godinama studija ili na master studijama, a posebnih nekoliko mesta biće ostavljeno za brucoše koji pokazuju liderski potencijal i društveno su angažovani u svojoj zajednici.

Iznos stipendije je 1.500,00 US $ na godišnjem nivou. Stipendije se isplaćuju mesečno.

Ove godine Fondacija Studenica dodeliće stipendije u saradnji sa Srpskim filantropskim udruženjem iz Njujorka.