Poseta studenata Pravnog fakulteta u Banja Luci

U petak 28. oktobra, Univerzitet u Beogradu – Pravni fakultet je otvorio vrata svoje institucije studentima Pravnog fakulteta u Banjoj Luci. Grupu od preko 40 studenata su u prostorijama dekanata dočekali prodekan za nastavu prof. dr Bojan Milisavljević, sekretar našeg fakulteta mr Dragan Pavić i saradnik u nastavi Nikola Stanković. Tom prilikom im se obratio profesor Milisavljević. On je gostujućim studentima ukazao na izuzetnu saradnju koju dva pomenuta fakulteta imaju, na važnu ulogu koju je naša institucija imala prilikom osnivanja Pravnog fakulteta u Banjoj Luci, ali i brojnih drugih Pravnih fakulteta na ovim prostorima. Po upoznavanju studenata sa bogatom i dugom tradicijom koju Pravni fakultet baštini, profesor je istakao da je negovanje prijateljskih odnosa, ali i kvalitetne akademske saradnje na svim nivoima studija, prioritet uprave našeg fakulteta, te da su gostima iz Banja Luke uvek otvorena vrata naše kuće. Nakon profesorovog obraćanja, gostujući studenti su imali priliku da obiđu našu kuću i vide čuveni amfiteatar V „Radomir Lukić“, amfiteatar u prirodi, biblioteku našeg fakulteta, gde je studentima omogućen pristup i njenoj bogatoj riznici knjiga, muzej Pravnog fakulteta u Beogradu i konačno knjižaru. Ovim putem želimo da se zahvalimo Pravnom fakultetu u Banjoj Luci na izuzetnoj saradnji koju već godinama unazad ostvarujemo i čije nastavnike i studente uvek rado dočekujemo.