Одржана девета студентска конференција из теорије и филозофије права

Крај 2022. године на Правном факултету Универзитета у Београду обележили су узбудљиви целонедељни догађаји АЛФ пројекта под називом „Београдска недеља правне филозофије”. Током ове недеље на Правном факултету одржане су три правнотеоријске “џем” сесије (Jurisprudence Jam Sessions), затим Девета студентска конференција из теорије и филозофије права, три Kick-off састанка, као и две административне радионице.

Последња активност за ту недељу била је посвећена традиционалној годишњој Студентској конференцији из теорије и филозофије права, чија је овогодишњом тема била „Будућност међународне владавине права“. Марија Влајковић је отворила догађај као keynote говорник након чега је 12 аутора представило своје радове. У жару дискусије, коментари, питања и критике доводеле су до целодневне размене мисли и идеја.

Београдском недељом правне филозофије је у великом стилу запоцета реализација АЛФ пројекта!