Održana deveta studentska konferencija iz teorije i filozofije prava

Kraj 2022. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu obeležili su uzbudljivi celonedeljni događaji ALF projekta pod nazivom „Beogradska nedelja pravne filozofije”. Tokom ove nedelje na Pravnom fakultetu održane su tri pravnoteorijske “džem” sesije (Jurisprudence Jam Sessions), zatim Deveta studentska konferencija iz teorije i filozofije prava, tri Kick-off sastanka, kao i dve administrativne radionice.

Poslednja aktivnost za tu nedelju bila je posvećena tradicionalnoj godišnjoj Studentskoj konferenciji iz teorije i filozofije prava, čija je ovogodišnjom tema bila „Budućnost međunarodne vladavine prava“. Marija Vlajković je otvorila događaj kao keynote govornik nakon čega je 12 autora predstavilo svoje radove. U žaru diskusije, komentari, pitanja i kritike dovodele su do celodnevne razmene misli i ideja.

Beogradskom nedeljom pravne filozofije je u velikom stilu zapoceta realizacija ALF projekta!