Održano predavanje „Towards human rights, democracy and rule of law“

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, 9. februara 2023. godine, gospođa Sesilija Rutstrom-Ruin (Cecilia Ruthström-Ruin), švedska ambasadorka za ljudska prava, demokratiju i vladavinu prava, održala je predavanje „Towards human rights, democracy and rule of law“. Događaj je organizovan u saradnji Saveta Evrope i Pravnog fakulteta.

Predavanje su uvodnim rečima otvorili prof. dr Marko Jovanović, prodekan za međunarodnu saradnju Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i gospodinTobijas Flesenkemper (Tobias Flessenkemper), šef misije Saveta Evrope u Beogradu, nakon čega su reč dali ambasadorki Rutstrom-Ruin, koja je govorila o nacionalnoj i spoljnoj politici Švedske u okviru svog resora. Predavanju su prisustvovali i gospođa Anika Ben David (Annika Ben David), ambasadorka Kraljevine Švedske u Srbiji, i prof. dr Ivana Krstić, upravnica Instituta za pravne i društvene nauke Pravnog fakulteta, koja je imala i ulogu moderatora. Nakon predavanja, prisutna publika imala je veliki broj pitanja i komentara, te su se u diskusiji čule veoma različite tačke gledišta u pogledu tema koje je predavanje otvorilo.