Otvoreni pozivi za mobilnost studenata

Trenutno su otvoreni pozivi za mobilnosti studenata svih nivoa studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u okviru Erazmus+ programa.

Studenti osnovnih studija mogu se prijaviti za mobilnosti na Univerzitetu u Beču, Univerzitetu u Luvenu, Orhus Univerzitetu, Univerzitetu u Bordou, Univerzitetu Paris Cité, Univerzitetu Konstanc, Univerzitetu u Hamburgu, Zarland Univerzitetu, Univerzitetu u Hajdelbergu, Univerzitetu u Pizi, Univerzitetu u Oslu i Univerzitetu Marija Ciri-Skladovska.

Studenti master studija mogu se prijaviti za mobilnosti na Bečkom univerzitetu za ekonomiju i biznis, Univerzitetu u Beču, Univerzitetu u Luvenu, Orhus Univerzitetu, Univerzitetu u Bordou, Univerzitetu Paris Cité, Univerzitetu Konstanc, Univerzitetu u Hamburgu, Zarland Univerzitetu, Univerzitetu u Hajdelbergu, Univerzitetu u Pizi i Univerzitetu u Oslu, Univerzitetu Marija Ciri-Skladovska

Studenti doktorskih studija mogu se prijaviti za mobilnosti na Univerzitetu u Hajdelbergu, Univerzitetu u Hamburgu,Zarland Univerzitetu i Univerzitetu Marija Ciri-Skladovska

Studenti koji se budu opredelili da tokom mobilnosti pohađaju nastavu na nekom drugom stranom jeziku, koji nije engleski, treba da poseduju određeni nivo poznavanja tog stranog jezika predviđen uslovima konkursa.

Rok za prijavu ističe 1. aprila 2023. godine, osim za prijavu za mobilnosti na danskom Orhus Univerzitetu koji ističe 17. marta 2023. godine.

Posebno napominjemo da Ugovor o učenju, koji potpisuje ESPB koordinator fakulteta, treba da bude sačinjen najmanje 3 dana pre isteka roka za prijavu.

Više informacija dostupno je na linku https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/open-calls

Zainteresovani studenti mogu se obratiti za detaljnije informacije prodekanu za međunarodnu saradnju prof. dr Marku Jovanoviću putem elektronske pošte na adresu marko.jovanovic@ius.bg.ac.rs ili lično u vreme prijema studenata, kao i dr Ivani Rodić, koja je zadužena za međunarodnu saradnju, putem elektronske pošte na adresu ivana.rodic@ius.bg.ac.rs, telefonom na broj 011 3027 679 ili lično u vreme prijema studenata (od ponedeljka do četvrtka od 11 do 13 časova, kancelarija Instituta za pravne i društvene nauke, pored amfiteatra II).

Poziv za mobilnost studenata u okviru Erazmus +programa za obavljanja prakse u inostranstvu

Otvoren je poziv za mobilnost studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u okviru Erazmus+ programa za obavljanje prakse na partnerskim institucijama ili drugim organizacijama u inostranstvu – Student Mobility for Traineeships.

Detaljne informacije dostupne su na linkuhttps://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/open-calls

U okviru ovog poziva trening mobilnosti studenata mogu biti realizovane zaključno sa 31. oktobrom 2023. godine.

Rok za podnošenje prijava ističe 1. aprila 2023. godine.

Prijave se kao i do sada vrše isključivo preko onlajn platforme Univerziteta u Beogradu MobiON.

Poziv za mobilnost na francuskom Univerzitetu Tolouse Capitole 1 radi učešća u kratkoročnom kombinovanom intenzivnom programu (BIP)

Otvoren je poziv za studente osnovnih i master studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu za mobilnost na francuskom Univerzitetu Tolouse Capitole 1 radi učešća u kratkoročnom kombinovanom intenzivnom programu (BIP) čiji je koordinator Univerzitet u Udinama. Studenti koji budu učestvovali u BIP programu nakon pohađanja online kursa realizovaće mobilnost učestvovanjem u radu letnje škole pod nazivom „Remedies and sanctions in national and European labour law“  u periodu od 9. do 14. jula 2023. godine na Univerzitetu Tolouse Capitole 1.

Rok za prijavljivanje ističe 1. aprila 2023. godine.