Poziv za poslovno angažovanje – Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave

Svim diplomiranim pravnicima i studentima master studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Poslovno angažovanje realizuje se u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave za 8 (osam) lica, koji će biti raspoređeni prema oblastima:

• radno-pravni odnosi – priprema i izrada opštih akata iz delokruga rada Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, praćenje i primena propisa iz oblasti državne uprave, radnih odnosa, kancelarijskog poslovanja i drugih poslova –2 (dva) lica;
  • normativno-pravni poslovi – inicijativa, priprema i izrada podzakonskih akata o regulisanju poslova iz nadležnosti Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, metodoloških uputstava radi jedinstvene primene u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave , donošenje novih i izmene i dopune postojećih zakonskih propisa i drugi poslovi –3 (tri) lica;
  • učešće u realizaciji projekata-studijsko analitički poslovi 2 (dva) lica;
  • učešće u praćenju primene zakona i podzakonskih propisa i pripremi nacrta zakona i predloga podzakonskih propisa, odnosno akata u oblasti stručnog usavršavanja u jedinicama lokalne samouprave; učešće u pripremi mišljenja o primeni propisa u oblasti stručnog usavršavanja u jedinicama lokalne samouprave; učestvuje u pripremi predloga mišljenja o posebnim programima stručnog usavršavanja u jedinicama lokalne samouprave; učešće u aktivnostima u vezi sa utvrđivanjem potreba i pripremi izveštaja o analizi potreba za stručnim usavršavanjem zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave koji obavljaju poverene poslove iz delokruga Ministarstva; učešće u aktivnostima u vezi sa razvojem, pripremom i sprovođenjem  sektorskih posebnih programa obuke zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave koji obavljaju poverene poslove iz delokruga Ministarstva; učešće u aktivnostima na sprovođenju internog konkursa za angažovanje akreditovanih realizatora za tematske celine u oblastima stručnog usavršavanja utvrđenim sektorskim posebnim programima obuke zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave koji obavljaju poverene poslove iz delokruga Ministarstva; učešće u aktivnostima na pripremi plana sprovođenja donetih sektorskih posebnih programa obuke zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave koji obavljaju poverene poslove iz delokruga Ministarstva-1 (jedno) lice.

Poziv za prijavu zainteresovanim licima traje od dana objavljivanja poziva do 2. aprila 2023. godine, do kada je potrebno dostaviti biografiju na e-mail: sekretarijat.mduls@mduls.gov.rs , sa naznakom „Prijava za poslovno angažovanje u  Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave “.

Lica koja budu angažovana, obavljaće dodeljene poslove u odabranoj oblasti, svaki radni dan od 7.30 do 15.30 časova, najduže 120 radnih dana u kalendarskoj godini na konkretnom poslu, uz određenu novčanu naknadu.