Doktorandima Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu dodeljene stipendije Centra za temeljna pravna znanja u okviru ALF projekta

17. maja 2023. godine, doktorandima Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, asistentkinji Mariji Vlajković i saradniku u nastavi Savi Vojnoviću dodeljene su stipendije Centra za temeljna pravna znanja u okviru ALF (Advancing Cooperation on the Foundations of Law) projekta. Stipendije su dodeljene za istraživačke boravke na Tarelo institutu za filozofiju prava (Istituto Tarello per la Filosofia del Diritto) u Đenovi, Italija. Cilj istraživačkog boravka je da unapredi pravne veštine kao i znanje o pravnim osnovama, kao što je pravo i jezik. Tokom njihovog istraživačkog boravka, Marija Vlajković i Sava Vojnović imaće priliku da rade na svojim doktorskim disertacijama, da se bave istraživačkim radom kao i da pohađaju predavanja u okviru kursa master programa “Global Rule of Law and Constitutional Democracy”, koji traje od 20. juna do 14. jula 2023. godine. Dodeljene stipendije kao i istraživački boravci mladog naučnog kadra deo su aktivnosti u okviru ALF radnog paketa 4 (Work Package 4) koji ima za cilj da pruži potpun pregled i naučni pristup istraživanju jezika i prava, a predvodi ga Univerzitet u Đenovi, koji je i partnerska institucija u okviru ALF projekta. Aktivnosti u okviru navedenog radnog paketa imaju svrhu da unaprede i prošire pravno znanje i veštine istraživača na stručnim boravcima kroz pohađanje predavanja ali i kroz interakciju, rad i povezivanje sa profesorima u Đenovi kao i drugim gostujućim predavačima iz relevantnih oblasti.