Boravak prof. dr Mirjana Drenovak-Ivanović na Pravnom fakultetu Univerziteta  u Mariboru

U periodu od 29. maja do 4. juna 2023. god. prof. dr Mirjana Drenovak-Ivanović je boravila na Pravnom fakultetu Univerziteta u Mariboru u okviru programa Ministarstva obrazovanja, nauke i sporta Republike Slovenije pokrenutom u cilju internacionalizacije obrazovanja. U cilju internacionalnizacije studijskih programa u oblasti ekološkog prava, prof. dr Rajko Knez i prof. dr Aleš Ferčič su uputili poziv prof. dr Mirjani Drenovak-Ivanović da održi predavanja za studente osnovnih, master i doktorskih studija. Saglasno dogovorenom planu izvođenja nastave, prof. dr Drenovak-Ivanović je održala predavanja na sledeće teme: Arhuska konvencija, Izazovi u primeni Direktive o odgovornosti za štetu prema životnoj sredini i praksa Suda pravde EU, Klimatski sporovi i praksa Evropskog suda za ljudska prava, Zeleni evropski dogovor i nova regulativa EU (,,Spremni za 55”, Mehanizam prekograničnog prilagođavanja ugljenika, EU sistem trgovanja emisijama, EU taksonomija, Izazovi u primeni Direktive o korporativnom izveštavanju o održivosti i nacrt Direktive o dužnoj pažnji za održivo poslovanje), Regulatorni okvir zaštite biodiverziteta u EU.