Saradnik u nastavi Đorđe Stepić učestvovao na konferenciji „Sveti Sava i Domentijanˮ

Sar. Đorđe Stepić učestvovao je na međunarodnoj konferenciji „Sveti Sava i Domentijanˮ, organizovanoj u saradnji Centra za crkvene studije i Univerziteta u Nišu. Konferencija je održana od 26. do 28. maja 2023. godine na Univerzitetu u Nišu, Bogosloviji „Sveti Ćirilo i Metodijeˮ i u manastiru Studenica. U toku dva radna dana (26. i 27. maja), kroz dva plenarna izlaganja i četiri višesatne sesije, učesnici iz Srbije, Republike Srpske i inostranstva (Rusije, Litvanije, Poljske, Grčke i Bugarske) bavili su se književnim, istorijskim, filozofskim, religijskim i pravnim značajem dela Svetog Save i njegovog znamenitog učenika, jeromonaha Domentijana.

Sar. Stepić je izlagao prvog dana, na temu „ Sveti Sava kao zakonopisac: odnos prema transplantaciji crkvenog i svetovnog prava u Zakonopraviluˮ.