Saradnja sa Agencijom za sprečavanje korupcije

Dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, prof. dr Zoran Mirković i prodekan za nastavu, prof. dr Bojan Milisavljević, posetili su 13. juna 2023. godine Agenciju za sprečavanje korupcije i sastali se sa direktorom Agencije, gospodinom Dejanom Damnjanovićem.

Glavna tema sastanka ticala se uspostavljanja naučno-stručne saradnje u prevenciji korupcije, međusobne razmene predavača u oblastima od zajedničkog interesa kao i razmatranja mogućnosti uvođenja kratkog studijskog programa i specijalističkih studija u oblasti prevencije korupcije.

Ovakav vid saradnje pružiće priliku mladima, studentima Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, da se aktivno uključe u borbu protiv korupcije, i istovremeno, omogućiti pouzdan put stvaranja osposobljenih kadrova sa specifičnim znanjima potrebnim za zapošljavanje u Agenciji i drugim organima javne vlasti uključenim u borbu protiv korupcije.