Правни факултет Универзитета у Београду, у сарадњи са Српским удружењем за економску анализу права, успешно је организовао прву Београдску летњу школу економске анализе права (енгл. Belgrade Summer School in Law & Economics 2023).

Агенда са списком учесника је доступна овде.

Одабраних 30 студената са 16 универзитета имало је прилику да похађа специјализовани курс економске анализе права конкуренције Европске уније. Поред интерактивних предавања, студенти су имали јединствену прилику да посете тимове за право конкуренције у оквиру две реномиране адвокатске канцеларије у Београду и да разговарају о примени права конкуренције са  искусним адвокатима у тој области. Додатно, студенти су учествовали у више друштвених активности које су организоване у оквиру летње школе, укључујући посету музеју Николе Тесле.

Организацију Летње школе економске анализе права великодушно су подржале адвокатске канцеларије Moravčević Vojnović and Partners in cooperation with Schoenherr и Karanovic & Partners.

Конкурс за следећу Летњу школу економске анализе права биће објављен 1. марта 2024. године.