Svečano otvorena 2023/24. školska godina

U ponedeljak, 2. oktobra 2023. godine, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu svečano je otvorio 2023/24. akademsku godinu. U punoj „petici“ – amfiteatru „Radomir Lukić“ – u prisustvu velikog broja predstavnika ministarstava, sudova, tužilaštava, advokature i drugih institucija, primili smo novu generaciju naših studenata.

Brucošima su se svojim govorima obratili dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović, ministarka pravde Maja Popović, sudija Vrhovnog suda i predsednica Visokog saveta sudstva Zorana Delibašić, te student prodekan Pravnog fakulteta, Igor Muidža. Predstavnici fakulteta i uvaženi gosti poželeli su studentima uspešne studije, naglasili značaj prava za razvoj društva, osvrnuli se na istorijat i postignuća Pravnog fakulteta i Univerziteta u Beogradu, ali dali i neke praktične savete za uspešno studiranje.

Po već ustanovljenoj tradiciji, svečanost otvaranja školske godine uveličana je nastupom akademskog hora „Obilić“ AKUD „Branko Krsmanović“, pod rukovodstvom dirigenta Bojana Stojčevića. Galeriju sa fotografijama možete videti ovde.