Посета делегације Шангајског универзитета политичких наука и права

Делегација Шангајског универзитета политичких наука и права (Shanghai University of Political Science and LawSHUPL), једног од водећих истраживачких универзитета у Кини, посетила је Правни факултет Универзитета у Београду у петак, 13. октобра 2023. године. Осим директорке Шангајске арбитражне комисије и председнице SHUPL-а проф. др Лиу Шиаохонг (Liu Xiaohong), у саставу делегације из Кине били су и: проф. др Веи Жишун (Wei Zhixun), декан Правног факултета Шангајског универзитета политичких наука и права,  проф. др Жанг Женгии (Zhang Zhengyi), заменица шефа Канцеларије за међународну сарадњу SHUPL-а, проф. др Жанг Шаоиинг (Zhang Shaoying), заменик директора CNISCO канцеларије SHUPL-а и госпођа Жанг Јан (Zhang Yan), директорка Канцеларије за изградњу овог универзитета.

Делегацију из Шангаја примили су продекан за међународну сарадњу Правног факултета проф. др Марко Јовановић, продеканка за научни и стручни рад доц. др Нина Кршљанин и др Ивана Родић, која је задужена за међународну сарадњу. Продекан за међународну сарадњу Правног факултета Универзитета у Београду поздравио је госте и истакао да је у дугој традицији факултета неколико доктора правних наука из Кине стекло своју диплому управо на београдском Правном факултету. Др Ивана Родић је подсетила да је 2017. године одржан Шангајски сајам образовања на Правном факултету у Београду на којем је представљен и Шангајски универзитет политичких наука и права. Током разговора две стране су размениле мишљења о облицима будуће сарадње у области права као што су размена академског особља и студената, заједничке истраживачке активности, организовање научних скупова, летњих школа и обука у областима од заједничког интереса. Представници Шангајског универзитета политичких наука и права су, имајући у виду понуду курсева на енглеском језику и могућности за обављање студентске праксе, предложили да се закључи споразум о сарадњи између две високошколске институције.