Poseta delegacije Šangajskog univerziteta političkih nauka i prava

Delegacija Šangajskog univerziteta političkih nauka i prava (Shanghai University of Political Science and LawSHUPL), jednog od vodećih istraživačkih univerziteta u Kini, posetila je Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu u petak, 13. oktobra 2023. godine. Osim direktorke Šangajske arbitražne komisije i predsednice SHUPL-a prof. dr Liu Šiaohong (Liu Xiaohong), u sastavu delegacije iz Kine bili su i: prof. dr Vei Žišun (Wei Zhixun), dekan Pravnog fakulteta Šangajskog univerziteta političkih nauka i prava,  prof. dr Žang Žengii (Zhang Zhengyi), zamenica šefa Kancelarije za međunarodnu saradnju SHUPL-a, prof. dr Žang Šaoiing (Zhang Shaoying), zamenik direktora CNISCO kancelarije SHUPL-a i gospođa Žang Jan (Zhang Yan), direktorka Kancelarije za izgradnju ovog univerziteta.

Delegaciju iz Šangaja primili su prodekan za međunarodnu saradnju Pravnog fakulteta prof. dr Marko Jovanović, prodekanka za naučni i stručni rad doc. dr Nina Kršljanin i dr Ivana Rodić, koja je zadužena za međunarodnu saradnju. Prodekan za međunarodnu saradnju Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu pozdravio je goste i istakao da je u dugoj tradiciji fakulteta nekoliko doktora pravnih nauka iz Kine steklo svoju diplomu upravo na beogradskom Pravnom fakultetu. Dr Ivana Rodić je podsetila da je 2017. godine održan Šangajski sajam obrazovanja na Pravnom fakultetu u Beogradu na kojem je predstavljen i Šangajski univerzitet političkih nauka i prava. Tokom razgovora dve strane su razmenile mišljenja o oblicima buduće saradnje u oblasti prava kao što su razmena akademskog osoblja i studenata, zajedničke istraživačke aktivnosti, organizovanje naučnih skupova, letnjih škola i obuka u oblastima od zajedničkog interesa. Predstavnici Šangajskog univerziteta političkih nauka i prava su, imajući u vidu ponudu kurseva na engleskom jeziku i mogućnosti za obavljanje studentske prakse, predložili da se zaključi sporazum o saradnji između dve visokoškolske institucije.