Студијски боравак у иностранству

Асистент Алекса Николић је од 1. до 31. октобра 2023. године боравио на Европа Институту Универзитета Сарланд (Europa-Institut, Saarland University), као један од добитника престижне стипендије ,,Ленард Ојлер“ за академску 2023/2024. годину (Leonhard Euler Programme 2023/2024), коју додељује Министарство спољних послова СР Немачке заједно са Немачком службом за академску размену (DAAD). Тим поводом, асс. Николић је обавио завршна истраживања на припреми докторске дисертације на тему ,,Система власти у модерним федерацијама“. Уз то, имао је прилику да сарађује са свим истраживачима са Европа Института, колегама са Универзитета Сарланд као и да учествује на догађајима које су они организовали.