Studijski boravak u inostranstvu

Asistent Aleksa Nikolić je od 1. do 31. oktobra 2023. godine boravio na Evropa Institutu Univerziteta Sarland (Europa-Institut, Saarland University), kao jedan od dobitnika prestižne stipendije ,,Lenard Ojler“ za akademsku 2023/2024. godinu (Leonhard Euler Programme 2023/2024), koju dodeljuje Ministarstvo spoljnih poslova SR Nemačke zajedno sa Nemačkom službom za akademsku razmenu (DAAD). Tim povodom, ass. Nikolić je obavio završna istraživanja na pripremi doktorske disertacije na temu ,,Sistema vlasti u modernim federacijama“. Uz to, imao je priliku da sarađuje sa svim istraživačima sa Evropa Instituta, kolegama sa Univerziteta Sarland kao i da učestvuje na događajima koje su oni organizovali.