K O N K U R S za obavljanje prakse u organizaciji Fakulteta

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu raspisuje konkurs za obavljanje pravne prakse u pravosudnim institucijama Republike Srbije (u različitim odeljenjima sudova i javnim tužilaštvima) i Komisiji za hartije od vrednosti počev od marta meseca 2024. godine.

Prijava na konkurs sadrži:

1. Prezime, ime i broj indeksa kandidata
  2. Ukupan broj ESPB bodova i prosečnu ocenu prilikom prvog upisa  IV godine studija
  3. Biografiju (CV)
  4. Spisak svih ponuđenih institucija u kojima bi se obavljala stručna praksa, rangiranih prema željama i interesovanjima kandidata (kandidat navodi na prvom mestu instituciju u kojoj bi najradije obavljao stručnu praksu).

Institucije u kojima se može obaviti pravna praksa:

• Sudovi: Prvi, Drugi, Treći osnovni sud u Beogradu, Viši sud u Beogradu, Privredni sud u Beogradu;
  • Javna tužilaštva: Prvo, Drugo, Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu, Više javno tužilaštvo u Beogradu i
  • Komisija za hartije od vrednosti.

Prijava koja ne sadrži sve navedene elemente neće biti rangirana.

Prijava se šalje na adresu praksa@ius.bg.ac.rs do 7. marta 2024. godine. Nakon toga će biti sačinjena rang lista na osnovu ukupnog broja ESPB bodova i prosečne ocene.

Rang lista, kao i sve relevantne informacije i obaveštenja u vezi sa načinom obavljanja prakse biće dostupni na Moodle kursu Pravna praksa.