Успех наших студената на такмичењу из спортске арбитраже

Тим Правног факултета Универзитета у Београду квалификовао се за финалне, елиминационе рунде светског такмичења из спортске арбитраже, под називом Sports Arbitration Moot (SAM), које ће бити одржане 23. и 24. маја 2024. године на Универзитету Карлос III у Мадриду. Квалификациону фазу такмичења, која се састојала у три онлајн-симулације арбитражног поступка против тимова из Аустралије, Јужноафричке Републике и Кине, наши студенти су завршили као петопласирани, и то као други најбољи тим са европског континента. У квалификацијама су учествовала 73 тима из целог света а места у финалним рундама било је за њих 16. Хипотетички спор који је предмет овогодишњег такмичења тиче се професионалног фудбалера који је пред Арбитражним судом за спорт у Лозани (CAS) покренуо поступак против Светске анти-допинг агенције (енг. WADA), а тимови се такмиче наизменично заступајући обе стране у овој арбитражи.

Наш Факултет на такмичењу SAM представљају: Филип Борисављевић, Томислав Ђукић, Марко Јовић, Игор Павелић (студенти мастер студија), Милица Станимировић и Милица Црвенковић (студенткиње четврте године студија). Тренери тима су проф. др Марко Јовановић и асистент Стефан Јовановић, а велику помоћ у припремама пружају адвокат Тијана Живковић и Анти-допинг агенција Србије.