Studenti Pravnog fakulteta u poseti Komisiji za hartije od vrednosti

Studenti treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, koji u toku prolećnog semestra pohađaju predavanja iz predmeta Finansijska tržišta, bili su u studijskoj poseti Komisiji za hartije od vrednosti. Poseta je organizovana 27. marta 2024. godine, u skladu sa sporazumom o saradnji koji je Pravni fakultet potpisao sa Komisijom 9. oktobra 2023. godine.

Tokom posete, studenti su imali priliku da se upoznaju sa istorijskim razvojem, nadležnostima i praksom Komisije, kao i da uvide i bolje razumeju značaj rada Komisije za funkcionisanje i razvoj domaćih finansijskih tržišta. Dodatno, studenti su dobili informacije o stručnim ispitima koje organizuje Komisija kao i o mogućnostima za obavljanje studentske prakse.

Studente Pravnog fakulteta su ugostili Jelena Stanković iz Sektora za učesnike na tržištu, Boris Basta iz Sektora za hartije od vrednosti, Anina Milanović iz Sektora za međunarodnu saradnju i razvoj i Vladislav Stanković iz Sektora za neposredni nadzor.