Istraživački boravak saradnice u nastavi Mine Kuzminac u Hamburgu

U periodu od 1. do 30. aprila 2024. godine, saradnica u nastavi na predmetu Radno pravo, Mina Kuzminac, je sprovodila istraživanje na Pravnom fakultetu Unverziteta u Hamburgu, kao dobitnica ERASMUS+ stipendije. U navedenom periodu, Mina Kuzminac je sprovodila istraživanje na temu radnopravnih aspekata ukrštene diskriminacije kandidata za zaposlenje i zaposlenih, pod mentorstvom dr Klaudije Šubert (Claudia Schubert), redovne profesorke u materiji radnog i građanskog prava. Istraživački boravak na Pravnom fakultetu Univerziteta u Hamburgu je omogućio našoj saradnici u nastavi Mini Kuzminac da ostvari pristup bogatoj biblioteci Pravnog fakulteta Univerziteta u Hamburgu, koja sadrži, kako u formi publikacija dostupnih u samoj biblioteci, tako i kroz elektronski katalog, više stotina hiljada izvora literature. Takođe, ona je dobila priliku da prisustvuje predavanjima profesorke Šubert i da ukratko predstavi, studentima i studentkinja master studija na Pravnom fakultetu Univerziteta u Hamburgu, kolektivno radno pravo Srbije. Pored pristupa dragocenim izvora literature, istraživački boravak u Hamburgu je omogućio Mini Kuzminac i upoznavanje, te razmenu iskustava sa istraživačima i istraživačicama iz Hamburga, ali i drugih gradova, kao i država sveta.