Učešće Pravnog fakulteta na Danu intelektualne svojine Instituta za fiziku

U čitaonici biblioteke „dr Dragan Popović“ Instituta za fiziku u Beogradu u sredu, 22. maja 2024. godine održan je skup „Dan intelektualne svojine“. Događaj je organizovan u okviru Inovacionog inkubatora Instituta, u cilju promovisanja značaja i razumevanja prava intelektualne svojine u kontekstu razvoja tehnologija. Prisutne je pozdravio dr Saša Lazović, zamenik direktora Instituta za fiziku u Beogradu za inovacije, nakon čega su govorili dr Jelena Ćeranić Perišić, direktorka Instituta za uporedno pravo, prof. dr Dušan Popović, redovni profesor na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, i gđa Daniela Zlatić Šutić, pomoćnica direktora Zavoda za intelektualnu svojinu Republike Srbije. Profesor D. Popović održao je predavanje na temu „Korišćenje veštačke inteligencije iz ugla prava intelektualne svojine“. Skupu je prisustvovala i prodekanka za nauku Pravnog fakulteta, doc. dr Nina Kršljanin, koja je u razgovoru sa rukovodstvom Instituta za fiziku izrazila spremnost za produbljivanje saradnje između ove dve institucije.

Foto: Marija Janković (Institut za fiziku)