Važna informacija o novom master programu na engleskom jeziku

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu je akreditovao novi master program na engleskom jeziku, sa naslovom LAW AND GENDER, koji upisuje prvu generaciju studenata u školskoj 2024/2025 godini.
Pravo upisa imaju studenti sa završenim studijama prava, društvenih i humanističkih nauka, i nakon završenog mastera dobijaju titulu – Master prava – Pravo i Rod,  koji na engleskom  jeziku glasi: Master of Laws in Law and Gender.
Ciljevi programa su da pruži odgovarajuće znanje i sposobnosti za obavljanje kako pravničkih, tako i  nepravničkih poslova koji se odnose na urodnjavanje javnih politika u svim oblastima značajnim za stvaranje pravnih normi, kao i primenu prava u sudstvu, pri odlučivanju u organima državne uprave, stvaranju državnih/regionalnih i lokalnih propisa koji se odnose na  ekonomiju, socijalnu sigurnost, medije, kulturu, ali i na rodno kompetentno visoko obrazovanje u oblastima prava i drugih društveno-humanističkih nauka.
Više informacija o ovom master studijskom programu je dostupno na http://lawgems.ius.bg.ac.rs/