Dodeljene tri nove ALF stipendije

Mladi istraživači Ana Zdravković, Mila Đorđević i Sava Vojnović su dobitnici stipendija za istraživački boravak u Lisbon Public Law Research Centre-u (u saradnji sa Lisbon Legal Theory – LLT), a stipendije su dodeljene od strane Centra za temeljna pravna znanja Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u okviru ALF projekta. Oni će tokom svog boravka, osim pohađanja redovnih aktovnosti u okviru Lisbon Legal Theory grupe, pohađati i predavanja na Lisabonskoj letnjoj školi „Logika i pravo“, koja se organizuje od 3. do 7. juna 2024. godine.

Istraživački boravak je deo realizacije Radnog paketa 3, koji ima za cilj sticanje sveobuhvatnog znanja na temu logike prava (koji vodi Univerzitet u Lisabonu), tačnije zadataka WP 3.7. i 3.9. koji imaju za cilj unapređenja ličnih znanja i veština istraživača kroz posete i saradnju sa profesorima sa Univerziteta u Lisabonu.