Prof. dr Aleksandar Gajić i ass. Aleksa Nikolić učestovali na ECLIC 2024 konferenciji

Profesor dr Aleksandar Gajić i asistent Aleksa Nikolić su učestvovali na međunarodnoj konferenciji ,,EU na raskrsnici – putevi očuvanja demokratije i vladavine prava“ („EU at the Crossroads – Ways to Preserve Democracy and Rule of Law“), koja je 13. i 14. juna 2024. godine održana na Pravnom fakultetu u Osijeku, u organizaciji istoimenog fakulteta, Hans Zajdel fondacije, Evropske komisije i HAZU. Tim povodom, prof dr Aleksandar Gajić je izložio rad na temu ,,Samoopredeljenje EU“ („Self-Determination of the EU“), dok je asistent Aleksa Nikolić govorio na temu ,,Protokol 16 uz EKLJP u Srbiji? Argumenti za i protiv“ („Protocol No. 16 to the ECHR in Serbia? Pro et Contra“).