Održana Beogradska letnja škola ekonomske analize prava

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, u saradnji sa Srpskim udruženjem za ekonomsku analizu prava, organizovao je drugu Beogradsku letnju školu ekonomske analize prava (engl. Belgrade Summer School in Law & Economics) od 11. do 14. jula 2024. godine.

Letnja škola pod nazivom Ekonomska analiza prava konkurencije Evropske unije (engl. Law & Economics of EU Competition Law) je privukla veliki broj studenata osnovnih i postdiplomskih studija iz zemlje i inostranstva. Pored interaktivnih predavanja u dekanatu Pravnog fakulteta, polaznici letnje škole su imali priliku da posete timove za pravo konkurencije u dve renomirane advokatske kancelarije i da razgovaraju o primeni prava konkurencije sa iskusnim advokatima u toj oblasti. Dodatno, polaznici letnje škole su učestvovali u više društvenih aktivnosti uključujući panoramsko razgledanje grada i organizovanu posetu muzeju Nikole Tesle.

Agenda letnje škole sa spiskom svih učesnika je dostupna na internet adresi: https://ius.bg.ac.rs/wp-content/uploads/2024/08/Agenda-BSS-2024.pdf

Organizaciju letnje škole su podržale advokatske kancelarije Moravčević Vojnović and Partners in cooperation with Schoenherr i Karanovic & Partners. Konkurs za sledeću letnju školu ekonomske analize prava biće objavljen 1. marta 2025. godine.