Održan naučni skup „Publicistika u razvoju društva i države IV: Javna reč javnih ličnosti“

U saorganizaciji Narodnog muzeja u Kraljevu, Instituta za političke studije u Beogradu i Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, 17. i 18. avgusta 2024. godine, održan je naučni skup „Publicistika u u razvoju društva i države IV: Javna reč javnih ličnosti“. Skup su otvorili Darko Gučanin, direktor Narodnog muzeja u Kraljevu, dr Predrag Terzić, gradonačelnik Kraljeva i dr Ljubodrag P. Ristić, predsednik Organizacionog odbora skupa.

U toku dva dana, kroz 4 sesije, svoje radove iz oblasti društveno-humanističkih nauka  izložilo je 14 autora. Među njima je bio i saradnik u nastavi na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, msr Đorđe Stepić, sa saopštenjem „Polemički duh u radovima Jovana Ristića, Milutina Garašanina i Milana Piroćanca iz 1890-ih godina“.

Opširnije informacije o skupu dostupne su na stranici Narodnog muzeja u Kraljevu: