Pozivamo zainteresovane koleginice i kolege da uzmu učešće na međunarodnoj naučnoj konferenciji na temu „Međunarodno pravo i jednostrane prinudne mere“ («International Law and Unilateral Coercive Measures»), koja će biti održana na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, 30. i 31. oktobra 2024. godine. Konferencija će biti održana na engleskom jeziku, u „hibridnoj“ formi, tj. neposrednim prisustvom ili online.

Pored predstavljanja i rasprave o pojmu, pravnoj prirodi, vrstama i dejstvima jednostranih prinudnih mera, na Konferenciji će biti reči o restriktivnim merama koje su preduzimane prema različitim državama u svetu.

Molimo da prijave za učešće sa temom izlaganja podnesete do 25. septembra, dok je rok za predaju apstrakta 15. oktobar 2024. godine. Rok za predaju završenih radova o temi o kojoj je izlagano na konferenciji, a u cilju objavljivanja u zborniku, je 31. mart 2025. godine. Elektronska adresa za podnošenje prijava, kao i za sva eventualna pitanja je: cmmd@ius.bg.ac.rs

Organizacioni odbor Konferencije