Proslavljeni dan i slava Pravnog fakulteta

U petak, 27. septembra 2024. godine, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu obeležio je svoj dan i slavu – Krstovdan. Svečanost je započela nastupom hora „Obilić“ AKUD „Branko Krsmanović“, pod rukovodstvom dirigenta Bojana Stojčevića.

Okupljenima su se zatim svojim govorima obratili dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, predsednik Advokatske komore Srbije, Veljko Delibašić, i glavna javna tužiteljka Trećeg osnovnog javnog tužilaštva, Ivana Stojiljković Pomoriški. Posle toga, sledila je svečana dodela diploma, gde su svršeni studenti osnovnih i master studija primili diplome iz ruku dekana, polažući, po fakultetskoj tradiciji, pritom ruku na temeljni pravni dokument srednjovekovne Srbije – Zakonopravilo Svetog Save. Svečana akademija završena je drugim delom nastupa hora „Obilić“.

U završetku obeležavanja Krstovdana, usledilo je sečenje slavskog kolača ispred dekanata.

Više fotografija možete videti ovde

Fotografije doplomaca možete preuzeti ovde.