Početak nastave za prvu generaciju polaznika Studija za inovaciju znanja iz oblasti prava zaštite podataka o ličnosti

U četvrtak, 17. oktobra 2024. godine svečano je obeležen početak nastave za prvu generaciju polaznika Studija za inovaciju znanja iz oblasti prava zaštite podataka o ličnosti na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Polaznike su pozdravili prof. dr Dušan Popović, upravnik Studija, g. Milan Marinović, Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, gđa Sanja Unković, zamenica Poverenika, i prof. dr Marko Jovanović, prodekan Pravnog fakulteta. Nakon svečanog otvaranja, prvo predavanje su održali Poverenik i zamenica Poverenika.

Studije za inovaciju znanja iz oblasti prava zaštite podataka o ličnosti uspostavljene su odlukom Nastavno-naučnog veća Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a saradnja sa Poverenikom odvija se na osnovu Sporazuma o saradnji koji je zaključen između Fakulteta i Poverenika u maju 2024. godine. Nastavu, pored profesora Pravnog fakulteta, izvode Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, zamenica Poverenika, kao i veliki broj stručnjaka iz prakse. Nastava traje do početka marta 2025. godine i odvija se jedanput nedeljno u prostorijama Pravnog fakulteta.