Poseta mladih pravnika iz Frankfurta

Grupa od 13 mladih pravnika iz Frankfurta, koji su dobili stipendiju za obavljanje dvogodišnje prakse, posetila je 30. maja 2019. godine Pravni fakultet u okviru četvorodnevne studijske posete Beogradu. Mlade kolege iz Nemačke ispred Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu primili su prodekan za međunarodnu saradnju doc. dr Jelena Lepetić, doc. dr Filip Bojić, dr Ivana Rodić i asistenti Bojana Todorović, Valerija Dabetić i Đorđe Marković. Nakon obilaska muzeja fakulteta, sudnice i amfiteatra V, gosti iz Nemačke upoznati su sa razvojem pravničkog obrazovanja u Srbiji, tradicijom i studijskim programima Pravnog  fakulteta u Beogradu. Na brojna pitanja mladih kolega vezana za glavne odlike srpskog pravosudnog sistema odgovarali su i advokati Novelja Baković i Nina Nicović, koji su završili program Master evropskih integracija na našem fakultetu. Kolege iz Nemačke su razmenile iskustva vezana za obavljanje prakse nakon završenih studija prava, kao i za pitanje zastupljenosti žena u pravosuđu.