Održan redovni seminar SUEAP

Na Pravnom fakultetu u Beogradu je 27. februara 2019. godine održan XI redovni seminar Srpskog udruženja za ekonomsku analizu prava (SUEAP). Na seminaru je izlagao asis. Nikola Ilić na temu: „Zaštita pronalazaka u radnom odnosu: pravnoekonomska analiza“, u prisustvu profesora i asistenata pravnih fakulteta u Beogradu i Novom Sadu, kao i počasnog člana SUEAP prof. dr Ljubomira Madžara. Tokom izlaganja je posebno istaknuto da pravna rešenja koja se odnose na zaštitu pronalazaka utiču na tempo tehnološkog progresa, a da tehnološki progres uslovljava privredni rast i ekonomski razvoj, zbog čega je izložena tema značajna i sa pravnog i sa ekonomskog stanovišta. Seminaru su prisustvovali studenti osnovnih i master studija i advokati iz nekoliko renomiranih advokatskih kancelarija, koje se u praksi susreću sa praktičnim pitanjima u vezi zaštite prava intelektualne svojine.