Svečano otvoren Centar za temeljna pravna znanja u okviru ALF projekta

27. septembra 2023. godine svečano su otvorene prostorije Centra za temeljna pravna znanja (Center for Legal Fundamentals) na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Centar je specijalizovani istraživački centar namenjen mladim istraživačima i članovima akademske zajednice, osnovan i opremljen sredstvima Evropske unije u okviru ALF (Advancing Cooperation on the Foundations of Law) projekta. Pozdravne govore i dobrodošlicu prisutnima, članovima ALF tima kao i zaposlenima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu održali su dekan, prof. dr Zoran S. Mirković, prof. dr Miodrag Jovanović, jedan od rukovodilaca ALF projekta, kao i prof. Ivana Krstić, načelnica Instituta za pravne i društvene nauke Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Svi su izrazili velike nade za budući rad Centra kao i u razvoj mladog naučnog i nastavnog kadra u oblasti pravne teorije ali i drugim pravnim oblastima. Ovom prilikom najavljeno je će Centar biti korišćen za aktivnosti i rad Instituta za pravne i društvene nauke.

Video snimak svečanog otvaranja Centra za temenjna pravna znanja možete pogledati i na sledećem linku: