Naši studenti osvojili treće mesto na osmom regionalnom takmičenju iz kompanijskog prava

Tim studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu je na osmom regionalnom takmičenju studenata prava iz oblasti Kompanijskog prava pod nazivom Big Deal, održanom u Beogradu, 29. i 30. novembra 2018. godine, na engleskom jeziku, zauzeo treće mesto. Članovi tima ove godine bili su: Nada Bakrač, Natalija Đukić, Nikola Radović (studenti četvrte godine studija), Miloš Maksimović (student master studija) i Dušan Stanković (student doktorksih studija). Takmičenje Big Deal predstavlja simulaciju transakcije preuzimanja i spajanja privrednih društava. Nakon dostavljanja due diligence izveštaja i ugovora o prodaji udela društva sa ograničenom odgovornošću, što predstavlja prvu fazu takmičenja, studenti su usmeno prezentovali izveštaj i ugovor i odgovarali na pitanja advokata. Nada Bakrač je dobila pohvalu kao najistaknutiji student, dok je Natalija Đukić dobila praksu u advokatskoj kancelariji Janković, Popović & Mitić. Tim je za takmičenje pripremala doc. dr Jelena Lepetić. U pripremi su pomogli i advokat Nikola Đorđević iz kacelarije Janković, Popović & Mitić,  doc. dr Marko Jovanović i asis. Novak Vujičić, kojima članovi tima duguju zahvalnost na podršci i savetima.