Свечана додела Мастер 2 диплома из области европских студија

На Правном факултету Универзитета у Београду, 21. децембра 2018. године одржана је свечана додела француских државних диплома Мастер 2 из области европских студија, обележавајући тиме 22 године академске сарадње са Европским универзитетским центром из Нансија, Универзитета у Лорени (Le Centre Européen Universitaire de Nancy, Université de Lorraine).

Церемонија доделе диплома почела је поздравним речима професора др Бранка М. Ракића, управника Мастер 2 студија на Правном факултету, професора др Ивa Птија (Yves Petit), директора Европског универзитетског центра у Нансију, Универзитета у Лорени, као и продекана за међународну сарадњу доц. др Јелене Лепетић, који су честитали студентима на успешно завршеној години мастер академских студија.

Уследило је свечано уручење диплома “Etudes Européennees, 2e année, spécialité Droit de la Construction européenne” студенткињама Тамари Делић, Милици Илић, Теодори Јанковић, Еви Јурић, Николији Недељковић, Ани Плавшић, Марини Стојић и Милици Томић, које су похађале и студије Мастера европских интеграција на Правном факултету, те завршиле програм дупле дипломе (double diplôme).

Након одржане доделе, професор Ив Пти, одржао је предавање новој генерацији студената Мастер 2 академских студија у 2018/2019. години.