Svečana dodela Master 2 diploma iz oblasti evropskih studija

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, 21. decembra 2018. godine održana je svečana dodela francuskih državnih diploma Master 2 iz oblasti evropskih studija, obeležavajući time 22 godine akademske saradnje sa Evropskim univerzitetskim centrom iz Nansija, Univerziteta u Loreni (Le Centre Européen Universitaire de Nancy, Université de Lorraine).

Ceremonija dodele diploma počela je pozdravnim rečima profesora dr Branka M. Rakića, upravnika Master 2 studija na Pravnom fakultetu, profesora dr Iva Ptija (Yves Petit), direktora Evropskog univerzitetskog centra u Nansiju, Univerziteta u Loreni, kao i prodekana za međunarodnu saradnju doc. dr Jelene Lepetić, koji su čestitali studentima na uspešno završenoj godini master akademskih studija.

Usledilo je svečano uručenje diploma “Etudes Européennees, 2e année, spécialité Droit de la Construction européenne” studentkinjama Tamari Delić, Milici Ilić, Teodori Janković, Evi Jurić, Nikoliji Nedeljković, Ani Plavšić, Marini Stojić i Milici Tomić, koje su pohađale i studije Mastera evropskih integracija na Pravnom fakultetu, te završile program duple diplome (double diplôme).

Nakon održane dodele, profesor Iv Pti, održao je predavanje novoj generaciji studenata Master 2 akademskih studija u 2018/2019. godini.