Одржано предавање проф. др Александра Гајића на тему „The Role of International and EU Law in the Political Process“ у оквиру SEELS мреже

26. децембра 2019. године на Правном факултету Универзитета у Београду одржано је предавање проф. др Александра Гајића, главног правног саветника у Министарству спољних послова Републике Србије на тему „The Role of International and EU Law in the Political Process“. Предавање је одржано у оквиру SEELS (South Eastern European Law School) мреже и пројекта „Strenghtening the EU legal Studies in the SE Europe“ чији је активни учесник Правни факултет Универзитета у Београду. Догађај је отворила продекан за међународну сарадњу доц. др Јелена Лепетић, док је проф. др Маја Лукић Радовић, координатор на Правном факултету за спровођење SEELS пројекта упознала присутне са радом мреже као и активностима у оквиру самог пројекта. Након предавања професора др Александра Гајића и активне дискусије са студентима на актуелне теме међународног и европског права и политике, присутни су имали прилику да се кроз презентацију асистента Марије Влајковић боље упознају са радом научног часописа SEE Law Journal (SEE LJ) као и могућношћу објављивања у истом.