Održano predavanje prof. dr Aleksandra Gajića na temu „The Role of International and EU Law in the Political Process“ u okviru SEELS mreže

26. decembra 2019. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu održano je predavanje prof. dr Aleksandra Gajića, glavnog pravnog savetnika u Ministarstvu spoljnih poslova Republike Srbije na temu „The Role of International and EU Law in the Political Process“. Predavanje je održano u okviru SEELS (South Eastern European Law School) mreže i projekta „Strenghtening the EU legal Studies in the SE Europe“ čiji je aktivni učesnik Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu. Događaj je otvorila prodekan za međunarodnu saradnju doc. dr Jelena Lepetić, dok je prof. dr Maja Lukić Radović, koordinator na Pravnom fakultetu za sprovođenje SEELS projekta upoznala prisutne sa radom mreže kao i aktivnostima u okviru samog projekta. Nakon predavanja profesora dr Aleksandra Gajića i aktivne diskusije sa studentima na aktuelne teme međunarodnog i evropskog prava i politike, prisutni su imali priliku da se kroz prezentaciju asistenta Marije Vlajković bolje upoznaju sa radom naučnog časopisa SEE Law Journal (SEE LJ) kao i mogućnošću objavljivanja u istom.