Zaključen sporazum o saradnji sa Fondacijom RNIDS

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu i Fondacija „Registar nacionalnog internet domena Srbije“ (RNIDS) zaključili su u novembru 2019. godine sporazum o saradnji, u cilju daljeg jačanja veoma uspešne saradnje koja se između dve institucije odvija već više od deset godina. Dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, primio je tim povodom 29. januara 2020. godine g. Zorana Perovića, predsednika Upravnog odbora RNIDS-a i g. Dejana Đukića, v.d. direktora RNIDS-a. Dekan se posebno zahvalio Fondaciji RNIDS, koja upravlja sistemom naziva internet domena u Srbiji, na kontinuiranoj podršci održavanju konferencije „Intelektualna svojina i internet“, koja će se u junu 2020. godine održati po peti put. Sporazumom se predviđa mogućnost zajedničkog organizovanja okruglih stolova, seminara, nagradnih temata, prakse i dr. Prva zajednička aktivnost našeg fakulteta i RNIDS-a, realizovana nakon zaključenja sporazuma o saradnji bilo je izdavanje onlajn zbornika studentskih radova „Intelektualna svojina u digitalno doba“, koji je nakon sastanka promovisan. Sastanku su prisustvovali i prof. dr Slobodan Marković i prof. dr Dušan Popović.