Potpisan sporazum o saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Istočnom Sarajevu

U ponedeljak, 10. februara 2020. Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu potpisao je sporazum o saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Istočnom Sarajev. Sporazum su potpisali naš dekan, prof. dr Zoran Mirković, i dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu, prof. dr Goran Marković. U poseti našem Fakultetu bio je i istočnosarajevski prodekan za nauku, doc. dr Dimitrije Ćeranić, a potpisivanju sporazuma prisustvovali su i naši prodekan za naučni i stručni rad, prof. dr Marko Đurđević, prodekan za međunarodnu saradnju doc. dr Jelena Lepetić, kao i prof. dr Nebojša Jovanović.

Potpisivanje ovog sporazuma predstavlja nastavak i produbljivanje saradnje započete još po prvobitnom sporazumu o saradnji iz 1994. godine. Novi sporazum zaključen je kako bi naši fakulteti unapredili međusobnu saradnju u oblasti naučne i obrazovne delatnosti, s ciljem podsticanja razmene nastavnog osoblja i studenata, usavršavanja stručnih kadrova, povećanja uspešnosti naučnih istraživanja, uključivanja u evropske naučne programe i širenja kulturne saradnje.