Sudija Opšteg suda EU otvara konferenciju IPI 2020

Sudija Opšteg suda Evropske unije, prof. dr Kristina Kovalik-Banjčik (Krystyna Kowalik-Bańczyk), otvoriće onlajn konferenciju „Intelektualna svojina i internet 2020“ koja se održava u petak, 4. septembra 2020. godine s početkom u 10.00 časova. Sudija Kovalik-Banjčik govoriće o praksi Opšteg suda Evropske unije u vezi sa povredom žiga na internetu. Dr Kovalik-Banjčik obavlja navedenu dužnost od 2016. godine. Pre nego što je izabrana za sudiju, radila je kao istraživač i profesor na Tehnološkom univerzitetu u Gdanjsku i u Institutu za pravne studije Poljske akademije nauka. Obrazovala se u Gdanjsku, Tuluzu i Brižu. Autorka je brojnih naučnih radova iz prava Evropske unije, a specijalizovana je za pravo konkurencije i pravo intelektualne svojine. Prenos konferencije može se pratiti preko platforme Zoom, kao i preko sajta „Jutjub“. Konferenciju „Intelektualna svojina i internet“ po peti put organizuju Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu i Fondacija „Registar nacionalnog internet domena Srbije“ (RNIDS). Programu konferencije i linku za striming možete pristupiti ovde.