Održano predstavljanje zbornika radova „Sto godina od ujedinjenja“

27. septembra 2021. godine, u 18 časova, na Pravnom fakultetu je svečano predstavljen zbornik radova „Sto godina od ujedinjenja: formiranje države i prava“. Tom prilikom, u amfiteatru Slobodan Jovanović su govorili prof. dr Zoran Mirković, dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Slobodan Samardžić, prof. dr Dragoljub Popović, prof. emeritus dr Dejan Popović, prof. dr Tanasije Marinković i prof. dr Boris Begović.

Zbornik na kritički način sagledava formiranje pravnog sistema Kraljevine SHS 1918. godine, pri čemu radovi u zborniku zasebno analiziraju formiranje i razvoj različitih grana prava u periodu nakon Velikog rata. Zbornik radova je dostupan u biblioteci i knjižari Pravnog fakulteta u Beogradu.

Slike sa promocije možete pogledati u galeriji.