Потписан протокол о сарадњи са Министарством спољних послова

У четвртак, 7. октобра 2021. године, Правни факултет Универзитета у Београду потписао је протокол о сарадњи са Министарством спољних послова. Протокол предвиђа да ће сваке године почев од актуелне школске године 10 најбољих кандидата из редова студената завршне године основних и мастер студија, односно недавних дипломаца, бити примљено на стручну праксу у Министарство, која ће касније бити посебно вреднована ако ти кандидати буду конкурисали за радна места у Министарству.

Наш факултет је један од 15 факултета са шест државних универзитета са којима је Министарство потписало овакав протокол, у циљу пружања најбољим студентима прилике за квалитетну праксу и попуњавања кадрова овог важног ресора најквалитетнијим младим стручњацима у земљи. „Данас је наша држава оснивач шест универзитета, чија је мисија образовање младих људи и бављење науком, али изворна идеја да се образују они који ће водити Србију не сме никада да се изгуби“, истакао је приликом потписивања уговора министар спољних послова Никола Селаковић. Посебан значај Правног факултета Универзитета у Београду у овој групи од 15 факултета истакнут је тиме што је на церемонији потписивања протокола, поред министра, управо наш декан, проф. др Зоран Мирковић, одржао говор, у којем је истакао значај правничке професије за државну и дипломатску службу кроз историју Србије. Снимак говора можете погледати овде:

Фотографије са свечаности можете погледати овде: https://galerija.ius.bg.ac.rs/index.php?/category/78